narzedziowka

TOP 7 najpotrzebniejszych narzędzi przy domowych remontach

Domowa skrzynka narzędziowa to nieodłączny element każdego domu. Warto więc zastanowić się, co mieści się w naszej. Występuje kilka rodzajów narzędzi, które przydadzą się zawsze i to nie tylko przy remontach. Zastanawiając się nad tą kwestią — warto zwrócić uwagę na to, co zwykle robi się podczas domowych remontów. Wybierzemy top 7 wartościowych, najpotrzebniejszych narzędzi przy domowych remontach. Może okazać się, że wykorzystujemy je niemal każdego dnia.

  1. Metrówka zwijana

Okazuje się, że nieodłącznym elementem każdego remontu jest metrówka. Najlepsze są te automatycznie zwijane z możliwością blokady o sztywnej miarce. Okazuje się, że metrówka przyda nam się zarówno podczas wyliczania powierzchni ściany, by przewidzieć — ile farby będzie nam niezbędne. Jak i podczas mierzenia blatu czy długości drzwiczek, które będzie trzeba wymienić. A także podczas kalkulowania odległości, by zakupić nowy mebel. Tak więc zwijana metrówka to must have, każdej domowej złotej rączki.

  1. Zestaw śrubokrętów

Podczas remontów bardz

skrzynki-na-narzedzia

o często musimy coś przykręcić lub odkręcić. Zestaw różnej wielkości śrubokrętów pozwoli nam na dokręcenie każdej śruby. Warto więc zaopatrzyć się w taki niezbędnik. W zestawach śrubokrętów znajdziemy zarówno końcówki płaskie jak i krzyżakowe. Spiszą się świetnie — podczas montażu klamki czy składania nowej szafy.

  1. Próbówka

Próbówka to bardzo ważny element wyposażenia każdej narzędziówki do remontu. Podczas zawsze istnieje możliwość, że będziemy mieli do czynienia z kablami. Oczywiście nie powinniśmy pracować na tych pod napięciem. Dlatego po wyłączeniu bezpieczników — warto sprawdzić jeszcze, czy aby na pewno w gniazdku nie ma prądu.

  1. Wiertarko-wkrętarka

Wiertarko-wkrętarki to niesamowite narzędzia, które pozwolą nam nie tylko wykręcić i wkręcić wkręty w bardzo szybkim tempie, ale też umożliwią wywiercenie dziury. Podczas remontu często okazuje się, że do zamontowania czegoś będzie potrzebne wywiercenie nowego lub większego otworu. W tym momencie z pomocą przychodzą nam wiertarko-wkrętarki.

  1. Rękawice

Bardzo rzadko doceniamy tak proste elementy wyposażenia narzędziówki. Mimo że bardzo rzadko mamy do czynienia z farbami czy innymi aspektami pojawiającymi się podczas remontów — powinniśmy wziąć pod uwagę to, jaki wpływ mają na nasze organizmy i w miarę możliwości korzystać z rękawic ochronnych. Nie tylko zabezpieczymy się przed zniszczeniem skóry na skutek chemiczny, ale też mechaniczny. Bardzo często zdarza się, że omsknie się nam śrubokręt. W rękawicy ochronnej tak łatwo nie uszkodzimy dłoni.

  1. Młotek gumowy i tradycyjny

Proste narzędzia są często niedoceniane. Jednak podczas remontu nie raz zauważymy, że młotek jest na wagę złota. Tradycyjny posłuży nam do wbicia gwoździa w ścianę, czy też wyciągnięcia starego przy pomocy specjalnego wytrychu na odwrocie młotka. Zaś gumowe młotki okazują się nieocenione

kielnia

na przykład — podczas montowania elementów drewnianych lub innych, przy których możemy zastosować niewielką siłę. Warto więc zaopatrzyć się w te dwa przyrządy, które nie raz ułatwią nam życie.

  1. Paca i kielnia

Te dwa narzędzia przydadzą się nam zarówno podczas wyrównywania nierówności, dziur i zadrapań w ścianach jak

i podczas zdzierania dawnych zabrudzeń i elementów. Demontując starą tapetę lub ściągając stary klej na przykład z naprawianego stołu — możemy posłużyć się kielnią, które płaska powierzchnia i cienkie krawędzie pozwolą na idealne odprowadzenie starych warstw i oczyszczenie powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.