TOP 7 najpotrzebniejszych narzędzi przy domowych remontach
Domowa skrzynka narzędziowa to nieodłączny element każdego domu. Warto więc zastanowić się, co mieści się w naszej. Występuje kilka rodzajów narzędzi, które przydadzą się zawsze i to nie tylko przy remontach. Zastanawiając się nad tą kwestią — warto zwrócić uwagę na to, co zwykle robi się podczas domowych remontów. Wybierzemy top 7 wartościowych, najpotrzebniejszych narzędzi przy domowych remontach. Może okazać się, że wykorzystujemy je niemal każdego dnia.
-
Metrówka zwijana
Okazuje się, że nieodłącznym elementem każdego remontu jest metrówka. Najlepsze są te automatycznie zwijane z możliwością blokady o sztywnej miarce. Okazuje się, że metrówka przyda nam się zarówno podczas wyliczania powierzchni ściany, by przewidzieć — ile farby będzie nam niezbędne. Jak i podczas mierzenia blatu czy długości drzwiczek, które będzie trzeba wymienić. A także podczas kalkulowania odległości, by zakupić nowy mebel. Tak więc zwijana metrówka to must have, każdej domowej złotej rączki.
-
Zestaw śrubokrętów
Podczas remontów bardz
o często musimy coś przykręcić lub odkręcić. Zestaw różnej wielkości śrubokrętów pozwoli nam na dokręcenie każdej śruby. Warto więc zaopatrzyć się w taki niezbędnik. W zestawach śrubokrętów znajdziemy zarówno końcówki płaskie jak i krzyżakowe. Spiszą się świetnie — podczas montażu klamki czy składania nowej szafy.
-
Próbówka
Próbówka to bardzo ważny element wyposażenia każdej narzędziówki do remontu. Podczas zawsze istnieje możliwość, że będziemy mieli do czynienia z kablami. Oczywiście nie powinniśmy pracować na tych pod napięciem. Dlatego po wyłączeniu bezpieczników — warto sprawdzić jeszcze, czy aby na pewno w gniazdku nie ma prądu.
-
Wiertarko-wkrętarka
Wiertarko-wkrętarki to niesamowite narzędzia, które pozwolą nam nie tylko wykręcić i wkręcić wkręty w bardzo szybkim tempie, ale też umożliwią wywiercenie dziury. Podczas remontu często okazuje się, że do zamontowania czegoś będzie potrzebne wywiercenie nowego lub większego otworu. W tym momencie z pomocą przychodzą nam wiertarko-wkrętarki.
-
Rękawice
Bardzo rzadko doceniamy tak proste elementy wyposażenia narzędziówki. Mimo że bardzo rzadko mamy do czynienia z farbami czy innymi aspektami pojawiającymi się podczas remontów — powinniśmy wziąć pod uwagę to, jaki wpływ mają na nasze organizmy i w miarę możliwości korzystać z rękawic ochronnych. Nie tylko zabezpieczymy się przed zniszczeniem skóry na skutek chemiczny, ale też mechaniczny. Bardzo często zdarza się, że omsknie się nam śrubokręt. W rękawicy ochronnej tak łatwo nie uszkodzimy dłoni.
-
Młotek gumowy i tradycyjny
Proste narzędzia są często niedoceniane. Jednak podczas remontu nie raz zauważymy, że młotek jest na wagę złota. Tradycyjny posłuży nam do wbicia gwoździa w ścianę, czy też wyciągnięcia starego przy pomocy specjalnego wytrychu na odwrocie młotka. Zaś gumowe młotki okazują się nieocenione
na przykład — podczas montowania elementów drewnianych lub innych, przy których możemy zastosować niewielką siłę. Warto więc zaopatrzyć się w te dwa przyrządy, które nie raz ułatwią nam życie.
-
Paca i kielnia
Te dwa narzędzia przydadzą się nam zarówno podczas wyrównywania nierówności, dziur i zadrapań w ścianach jak
i podczas zdzierania dawnych zabrudzeń i elementów. Demontując starą tapetę lub ściągając stary klej na przykład z naprawianego stołu — możemy posłużyć się kielnią, które płaska powierzchnia i cienkie krawędzie pozwolą na idealne odprowadzenie starych warstw i oczyszczenie powierzchni.