drzwi wrocław

Największe trendy 2021 – drzwi drewniane wewnętrzne

Często mówi się o tym, że największą trudność w projektowaniu domu stanowi odpowiedni wybór drzwi zewnętrznych ze względu na to, że muszą one spełniać funkcję estetyczne, czyli wpasowywać się do wyglądu domu, ale też funkcje bezpieczeństwa by chroniły przed włamaniami i złymi warunkami atmosferycznymi.

Choć jest w tym dużo prawdy, to nawet właściciele mieszkań zgodzą się z tym, że wybór drzwi do wnętrza mieszkania nieraz może być dużo większym problemem. Przy tym wyborze liczy się głównie wygląd drzwi. Ich dobór musi wiązać się ze stylem, jaki mamy w domu czy mieszkaniu, ale również tym, by ich wykończenie było jak najbardziej uniwersalne w razie zmiany wystroju wnętrza.

Aby jednak pomóc w wyborze idealnych drzwi wewnętrznych, przedstawiamy najpopularniejsze style z 2021 roku.

Najczęstsze wybory

  1. W ubiegłym roku największą popularnością cieszyły się drzwi drewniane. Nie da się ukryć, że coraz więcej ludzi stawia na projektowanie wnętrz w sposób jak najbardziej naturalny i minimalistyczny.

Warto jednak dodać, że choć drzwi drewniane są najczęściej w ciemnych odcieniach, to w domach i mieszkaniach stawiało się w 2021 roku na biel. Ta barwa niewątpliwie wprowadza do wnętrza świeżość, elegancję i przestrzenność. Dlatego też zwłaszcza w stylach skandynawskich i  industrialnych stawia się na drzwi z jasnego orzecha, hebanu i jasnego dębu europejskiego.

Nie da się ukryć, że drewno wprowadza do wnętrza ciepło niezależnie od tego czy jest ono jasne, czy ciemne zawsze będzie dobrym dodatkiem do sypialni, salonu czy pokojów  dziecięcych.

  1. Drugim najbardziej popularnym rodzajem drzwi wewnętrznych są te o ciekawym wzornictwie. Stosuje się je zwłaszcza przy wejściach do łazienki, ponieważ bardzo często w harmonijny sposób łączą się one z kafelkami czy blatami. W tym rodzaju wyróżnia się zwłaszcza antracytowa barwa, ponieważ to ona jest ostatnio najmodniejsza przy wystroju wspomnianych pomieszczeń dzięki swojej uniwersalności i możliwości łączenia zarówno z bielą jak i z wyrazistymi kolorami.

Najpopularniejsze dodatki

Do powyżej wymienionych rodzajów drzwi dodaje się również wiele urozmaiceń, które jeszcze bardziej podkreślają wystrój wnętrza.

W 2021 roku wśród drzwi z unikatowym wzorem królowały przeszklenia. Dobierano szyby matowe tylko w jednym miejscu, a także zwyczajne szyby na praktycznie całą powierzchnię drzwi.

Rozwiązanie stało się tak modne głównie dzięki temu, że pozwala ono otworzyć przestrzeń w mieszkaniu dzięki wpuszczaniu światła. Staje się ono optycznie większe, jaśniejsze i bardziej przytulne.

Innym elementem dodatkowym królującym wśród trendów są wykończenia betonowe lub miedziane. Taka opcja jest popularna zwłaszcza we wnętrzach o stylach klasycznych, rustykalnych, loftowych, czy industrialnych, ale również w minimalizmie będą się w stanie one odnaleźć.

drzwi

Drzwi na zamówienie

W omawianiu trendów wnętrzarskich 2021 roku nie można zapomnieć o popularności zamawiania mebli oraz drzwi u stolarzy. To rozwiązanie stało się naprawdę bardzo wygodne, ponieważ oni jako fachowcy w dziedzinie tworzenia drzwi są w stanie doradzić najlepiej, z jakiego materiału wybrać drzwi, jakie wykończenia będą do nich pasować, a także co najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu.

Ponadto stolarze są na bieżąco z wszystkimi trendami więc jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było modne i na czasie to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z ich pomocy. Wiele firm stolarskich posiada już swoje strony internetowe, na których bardzo często dostępny jest również darmowy czat.

Wystarczy jedynie sprawdzić która firma posiada taką opcję w naszym mieście poprzez wpisanie wyszukiwarkę np. „stolarz Wrocław drzwi”. Dzięki temu wyskoczy nam na pewno kilka opcji, wśród których będziemy mogli wybrać najlepszego fachowca.

Z powyższego opisu trendów można zauważyć, że choć posiadają one specjalne cechy wyboru materiałów i wykończeń to łączą się one w tak harmonijny sposób, że stają się uniwersalne, a co za tym idzie, wpasowują się w praktycznie każde wnętrze. Aby więc odpowiednio dobrać drzwi, wystarczy jedynie zastanowić się, co najlepiej wpasuje się w nasze gusta i wnętrze, gdyż prócz tego nic innego nas nie ogranicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.