pokój w stylu industrialnym

Industrialne stoliki kawowe

Styl industrialny stał się ostatnimi czasy niezwykle popularny. Nic dziwnego, jest bardzo estetyczny, minimalistyczny i wprowadzający wrażenie ekskluzywności. Jego powstanie przypada na lata 50 ubiegłego wieku, w tamtych czasach był w wielu miejscach wymuszany, jednak dzisiaj ludzie zdecydowanie chętniej wprowadzają ten styl do swojego mieszkania czy domu. Czym charakteryzuje się styl industrialny, czy można zaaranżować wnętrze swojego domu w tym stylu, nie wydając fortuny, oraz jakie meble są najpotrzebniejsze, aby dopełnić wizerunek? Cóż odpowiedzi jest wiele.

Warto styl industrialny do swojego mieszkania wprowadzać powoli, kupując mniejsze meble. Można zacząć chociażby od nabycia stolika na kawę, który będzie zdecydowanie się wyróżniał. Oczywiście po nim można kupić jeszcze więcej, innych mebli, ale najważniejsze jest zacząć. Jednak, gdy zdecydujesz się kontynuować urządzanie swojego domu w stylu industrialnym, wtedy będziesz potrzebować nieco podpowiedzi. Jakie meble pasują do takiego stylu? Co wybrać, czym się kierować przy wyborze? To wszystko ma oczywiście duże znaczenie!

Jakie meble pasują do stylu industrialnego?

Jakie meble będą idealne, aby nadać wnętrzu klimatu industrialnego? Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na takie meble, które dają wrażenie przestrzeni. Warto zatem wybierać meble tak, aby było jak najmniej podziałów w domu. Być może zamiast osobnej kuchni, lepszym pomysłem będzie kuchnia otwarta i wielki stół, przy którym wszyscy by jedli? Im więcej przestrzeni (lub więcej wrażenia, że ta przestrzeń jest), tym lepiej. Ale oczywiście, to nie jest wszystko.

Ważną cechą stylu industrialnego jest oświetlenie. Najlepiej, aby w domu znajdowały się wielkie okna. Nie każdy jednak lubi, gdy mu się zagląda do mieszkania, więc jeżeli będziesz zasłaniać okna, to warto zaopatrzyć się w wielkie lampy. Tak, lampy pokaźnych rozmiarów zdecydowanie są jednym z elementów kluczowych dla stylu industrialnego. Dzięki nim, twoje mieszkanie bądź dom, będzie się wydawało dużo większe i bardziej przestrzenne. I jak zwykle, wszystko rozchodzi się o przestrzeń, której ma być jak najwięcej.

pokój w stylu industrialnym

 

Jakie kolory we wnętrzu industrialnym?

Czymś, co bardzo charakteryzuje wnętrza w stylistyce industrialnej, są kolory, które dominują. Oczywiście także w kwestii kolorów chodzi o to, aby optycznie powiększyć przestrzeń znajdującą się w domu. Warto zatem zainwestować w farby o neutralnych kolorach – biele, oraz wszystkie jej odcienie sprawdzą się w tym wypadku idealnie. Można także zainwestować w kolory takie, jak śledź oraz platyna. Co jednak jest równie ważne. Do stylu industrialnego idealnie nadadzą się także kolory czerwone – od odcieni zbliżonych do cegieł, aż do koloru rdzy!

Ponadto, warto wiedzieć, że gołe cegły idealnie będą pasować do stylu industrialnego, ponieważ będą świetnie eksponować ściany. Warto jest więc zadbać o to, aby na ścianach nie znajdował się żaden tynk, tylko same, gołe cegły. Wyglądają one interesująco i naprawdę elegancko. Warto jest w takie rozwiązanie zainwestować.

Podsumowanie

Warto jest na samym początku inwestować w małe meble takie, jak stolik do kawy, które nadadzą klimatu industrialnego w niektórych miejscach w mieszkaniu. Dopiero po tym, gdy już zadecydujesz się w pełni, że to jest właśnie ten styl, w jakim chcesz urządzić swoje mieszkanie, możesz zacząć dokupywać resztę mebli i zacząć remont. Z efektów na pewno będziesz zadowolony, ponieważ będą one estetyczne i ekskluzywne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.