złoto w kuchni

Złote lub srebrne akcenty w łazience

Złoto i srebro już od jakiegoś czasu przestaje być zarezerwowane jedynie dla wytwornych, pałacowych wnętrz. Coraz chętniej kolory te odwiedzają wnętrza zwykłych domów, nadając im zupełnie nowy charakter. Widać to szczególnie w łazienkach, którym przyjrzymy się bliżej w poniższym artykule.

Złoto w łazience – dlaczego warto je wykorzystać?

Idealnie wpisuje się ono dzięki w swojej kolorystyce w proste, nowoczesne wnętrza, w których wykorzystujemy delikatne odcienie kolorów, nadając im tym samym charakteru i przykuwając uwagę. Nadaje ono wnętrzu swoiste ciepło, dzięki któremu przebywanie w nim staje się dużo przyjemniejsze.

Obecnie urządzanie wnętrza niekoniecznie musi być kosmicznie drogie, by sprawiać wrażenie, że wydaliśmy na nie fortunę. Dziś większe znaczenie ma zastosowanie odpowiednich akcentów, dzięki którym złoto idealnie wpisuje się do stylu glamour.

Czy złoto musi być jedynie akcentem dodatkowym? Absolutnie nie, może ono nawet zdominować współczesne wnętrze, nie nadając przy tym nieodpowiedniego efektu. Nadal jednak wciąż bardziej popularne jest pozostawanie przy drobnych akcentach, ze szczególnym naciskiem na elementy zazwyczaj wykonane z chromu, np. gałki, zawiasy, uchwyty i inne.

Co więcej, warto pamiętać o tym, że złoto niejedną ma odsłonę. Popularnym rozwiązaniem jest np. różowe złoto, które często spotykamy przy wyrobach biżuteryjnych, jednak okazuje się, że coraz śmielej gości się ono również we wnętrzach, co może nadać ciekawy i przyjemny dla oka efekt. Złoto nadaje piękny połysk, któremu urokowi niesłychanie trudno się oprzeć.

Srebro – luksus i ukojenie

Łazienka to nie tylko miejsce, w którym dbamy o swoją higienę lub spędzamy wolny czas na porządkach. To także pomieszczenie, w którym szukamy ukojenia po całym dniu, zaszywamy się na relaksującą kąpiel i zapominamy o całym świecie. Dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, by przebywanie w niej było jak najprzyjemniejsze. Jednym ze sposobów na to, aby tak było, jest zastosowanie stylowych akcentów, m.in. w kolorze srebra.

Srebrne dodatki we wnętrzu, szczególnie w połączeniu z ciemnymi kolorami, takimi jak czerń, granat lub zieleń, sprawiają, że wnętrze nabiera wyjątkowo luksusowego, a przy tym spokojnego charakteru.

złoto w kuchni

Srebro ma tę zaletę, że optycznie powiększa pomieszczenie, zatem warto stawiać na srebrne akcenty zwłaszcza w małych pomieszczeniach, by zyskać wrażenie większej przestrzeni. Podobnie jak złoto, może występować we wnętrzu w wielu odsłonach, np. w wersji postarzanej lub z przetarciami, które również wnoszą do wnętrza niebanalny charakter.

Pamiętaj jednak o dosyć oczywistej sprawie – srebro należy do barw zimnych, przez co nie będzie ono zbyt pomocne w tworzeniu przytulnego pomieszczenia.

Dlatego też, aby wnętrze nie sprawiało wrażenia zbyt chłodnego, postaraj się poszukać przeciwwagi w postaci np. ścian w ciepłych barwach, a srebrne akcenty ogranicz do kilku drobiazgów tak, aby nie dominowały, lecz jedynie ożywiały wystrój wnętrza. Jeśli jednak zależy Ci bardziej na elegancji np. w stylu glamour, możesz postawić na większą ilość srebra w pomieszczeniu.

Złoto i srebro w nowym wydaniu

Znamy te kolory we wnętrzach łazienek choćby ze wspomnianych już gałek, uchwytów czy też zawiasów, lub dozowników na mydło, wieszaków, pojemników, świeczników i innych drobiazgów, lecz stosowanie srebrnych lub złotych motywów na ścianach jest nieco mniej popularne. Warto jednak zwrócić uwagę na ten trend, dlatego że potrafi on naprawdę interesująco namieszać w wystroju.

Sklep internetowy Magic & Style oferuje atrakcyjne panele szklane, fototapety, naklejki i szereg innych akcesoriów dekoracyjnych, właśnie ze złotymi i srebrnymi akcentami, dzięki którym Twoja łazienka zabłyśnie nie tylko przy gruntownych porządkach, lecz też zyska szansę, by olśniewać Ciebie, pozostałych domowników i gości praktycznie każdego dnia.

Współczesne trendy wnętrzarskie przynoszą coraz więcej bardzo ciekawych rozwiązań, które warto wypróbować przy okazji odświeżania swoich czterech ścian. Warto tym bardziej, że nie wszystkie idee wymagają dużych nakładów czasowych, czy też finansowych. Oferowane  rozwiązania dostępne są w atrakcyjnych cenach, a do tego producenci oferują praktyczne wskazówki, jak krok po kroku zamontować w prawidłowy sposób szklane panele do łazienki i inne wyroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.