rozpalony piec

Tani i dobry ekogroszek – węgiel do palenia w kominku

Ekogroszek jest rodzajem węgla kamiennego. Zawiera on bardzo niewielką ilość popiołu i siarki. Nie posiada on również żadnych szkodliwych dodatków i polepszaczy, które mogłyby grozić środowisku oraz mieszkańcom domu, w którym pali się ekogroszkiem. Warto wiedzieć, jaka jest zawartość popiołu i innych podobnych substancji w paliwie. Wiedza ta bowiem pomoże nam dokonać właściwego wyboru. Ekogroszek jest rodzajem paliwa, które – jak sama nazwa wskazuje – jest ekologiczny. Bezpieczne paliwo, jakie stosujemy do rozpalania kominka, pozwoli nam zapobiec emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Poza tym, paląc w kominku, wszelkie opary unoszą się również w naszym domu.
Im większa zawartość popiołu w paliwie, tym większej jest jego zużycie. Poza tym, stosując podobne paliwo, przyczyniamy się do zwiększenia się emisji pyłów. Duża zawartość siarki w paliwie do kominka, może z kolei przyczynić się do uszkodzenia pieca oraz komina, poprzez powstawanie w nim korozji.
Oprócz środowiska i naszego mieszkania/ domu, chronimy również swój piec, wybierając ekogroszek najwyższej jakości.

Zalety ekogroszku

Podstawową cechą, jaką przypisuje się temu rodzajowi paliwa, jest ekologia. Ekogroszek jest całkowicie nieszkodliwy dla atmosfery oraz dla mieszkańców domu, w którym stosuje się ten typ paliwa. Poza tym, decydując się na stosowanie ekogroszku, zapewniamy długą żywotność swojego pieca. Różne rodzaje paliw, w których zawartość popiołu i siarki jest wysoka, mogą znacznie uszkadzać nasz piec, komin oraz zatruwać środowisko, w którym żyjemy.

żarzący się węgiel

Dobra firma, która oferuje nam sprzedaż i dostawę ekogroszku, zrzesza pracowników, których zadaniem jest również informowanie wszystkich klientów o licznych zaletach i właściwościach takiego paliwa. Ogrzewanie domu oraz palenie bez dymu, rozpalanie metodą ‘od góry’ oraz oszczędzanie na paliwie, to tylko niektóre z zagadnień, jakie możemy omówić z profesjonalistami.

Cena ekogroszku

Wybierając odpowiedni rodzaj paliwa do pieca lub kominka, każdy z nas zwraca  uwagę przede wszystkim na dobrą cenę. Ogrzewanie za pomocą własnego paliwa, najczęściej może nas dużo wynieść. Ekogroszek jest jednym z niewielu rodzajów paliwa, które cechuje się szczególnie niską ceną. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że jest to paliwo szczególnie atrakcyjne.
Warto również dodać, że cena za tonę ekogroszku jest bardzo przystępna. Niecałe 900 złotych, to kwota, jaką musimy przeznaczyć za tonę paliwa. Dla porównania – tradycyjny węgiel oraz inne rodzaje paliwa, jakie stosuje się do palenia w piecu, jest to cena dwu lub trzykrotnie niższa.
Biorąc pod uwagę właściwości i zalety, jakimi cechuje się ekogroszek, warto zdecydować się na tę formę paliwa, jaką zastosujemy we własnym domu lub mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.