pergola-3

Pergola zawsze w modzie

Chcesz uatrakcyjnić swoje podwórze lub taras? Szukasz miejsca, by przechowywać dodatkowe rośliny? A może po prostu potrzebujesz więcej zieleni przed swoim domem? Rozwiązaniem jest pergola. To prosta struktura, która pomoże Ci zmienić wygląd całej przestrzeni na zewnątrz. Są one niezmiennie wykorzystywane od średniowiecza i wciąż nie wyszły z mody! Nic dziwnego, mają bowiem wiele zalet.

Pomaga zorganizować przestrzeńpergola

Dzięki pergoli możemy wyznaczyć przestrzeń, która będzie naszym zewnętrznym salonem czy jadalnią. To szczególnie przydatne jeżeli nie mamy na zewnątrz tarasu, ani patio, i zastanawiamy się jak zorganizować przestrzeń i wyznaczyć odpowiednie strefy.

Daje prywatność

Twoje podwórze znajduje się przy drodze, lub sąsiad zagląda cały czas przez płot, i czujesz się niekomfortowo? Chciałbyś rano wyjść na zewnątrz w szlafroku i napić się kawy, ale czujesz, że jesteś na widoku? Pergola to co prawda otwarta struktura, ale pozwala stworzyć prywatność jeżeli dodamy do niej zasłony, kraty do podtrzymania kwiatów, czy ekrany.

Dodatkowa przestrzeń dla roślinpergola-1

Możemy powiesić rośliny na podporach pergoli i stworzyć piękny ogród w powietrzu. To również świetna podpora dla roślin takich jak powój, wiciokrzew, bluszcz czy winorośl. Rosnąc u podstawy mogą nam one stworzyć piękny, naturalny sufit oplatając się na deskach sklepienia.

Chroni nas przed żywiołami

Pergola może nas ochronić przed wiatrem jeżeli jest odrobinę nawet zabudowana z którejś strony. W gorące dni zapewni nam cień, więc będziemy mogli cieszyć się latem, bez obaw o oparzenia słoneczne. Istnieją również konstrukcje, które posiadają opcjonalny baldachim – możemy go otwierać i zamykać wedle potrzeby.

Podnoszą wartość naszej działki

Eksperci szacują, że atrakcyjna architektura krajobrazu może podnieść wartość działki nawet o 20%. W przeciwieństwie do altanek pergole są bardzo przystępne, a równie atrakcyjne. Pozwalają one w ciekawy sposób zaaranżować nasze podwórze, a jeżeli zdecydujemy się sprzedać dom podniosą jego wartość.

Dają nam duże możliwości

Jedną z najlepszych rzeczy w pergoli jest fakt, że możemy ją łączyć z innymi strukturami takimi jak werandy czy altanki. Bez względu na to co wybierzemy, pamiętajmy, że nie musi ona być sama, a często najlepiej sprawdza się właśnie z innymi elementami. Dodatkowo możemy ją zbudować z różnych elementów – metalu, drewna, winylu. Dzięki temu pergola dokładnie dopasuje się do naszego gustu, budżetu i stylu domu. Właśnie ze względu na tą różnorodność te konstrukcje od wielu lat są wykorzystywane w architekturze i nigdy nie wychodzą z mody.

Łatwa instalacjapergola-2

Jeżeli w dzieciństwie oglądałeś Adama Słodowego, a teraz składasz z przyjemnością meble, to pergola będzie dla Ciebie idealna. Istnieje wiele zestawów z wstępnie wyciętego drewna, które możemy sami złożyć pod warunkiem, że mamy odpowiednie narzędzia. Jeżeli nie mamy ich, bądź brakuje nam czasu i cierpliwości, istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją, dostarczaniem i instalacją pergoli.

Zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu

Pergola tworzy atrakcyjną przestrzeń w której możemy spędzić czas z bliskimi. Mamy gdzie usiąść, kiedy dzieci bawią się na podwórku i ich pilnujemy. Możemy zjeść tam kolację z przyjaciółmi. To nie tylko bardzo relaksujące, ale i zdrowe – zwłaszcza dla osób pracujących w biurze i spędzających większość czasu w pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.