jak urządzać salon

Jak nowocześnie aranżować wnętrza?

Nowoczesny salon jest zupełnym przeciwieństwem orientalnie urządzonego wnętrza. Tam panuje zasada: im więcej, tym lepiej. Tu – liczy się minimalizm, prostota, wrażenie surowości. Elegancja i niebanalna forma łączą się tutaj z praktycznością. Każdy szczegół ma znaczenie, każdy, najdrobniejszy nawet element, ma swoje przeznaczenie.

Bardzo ważna jest kolorystyka. Nowoczesne wnętrze to chłód srebra, bieli lub beżu. Mile widziane są też spokojny brąz i czerń. Takie stonowane barwy modernistycznych mebli salonowych wspaniale można ożywić mocnym kolorem ścian i dekoracji wypełniających pokój. Nie bez znaczenia jest forma. Pożądane są kanapy i fotele o opływowych kształtach oraz proste, lekkie meble. Wszelkie dodatki i dekoracje muszą nie tylko posiadać walory estetyczne, ale też spełniać określone funkcje. Praktyczność idzie tutaj w parze z pomysłowością – przedmioty codziennego użytku muszą mieć oryginalną formę lub ciekawą kompozycję barw.

Dodatków nie może być za dużo. Ważne, aby zachować wrażenie surowości i minimalizmu. Nowoczesny salon nie może być przeładowany – ani nadmiarem mebli, ani ilością elementów dekoracyjnych. W nowocześnie urządzonym wnętrzu ważne jest połączenie różnych materiałów. Wykorzystuje się ciekawe kompozycje szkła, metalu, drewna i plastiku. Także struktura ścian i podłóg ma duże znaczenie. W nowoczesnym salonie absolutnie nic nie jest dziełem przypadku.

Modernistyczny wystrój salonu to pomysł dla tych osób, które lubią podkreślać swoją indywidualność, chcą się popisać dobrym gustem, lubią wnętrza niebanalne i dynamiczne. To także świetne rozwiązanie dla każdego, kto lubi często zmieniać wystrój wnętrz, w których przebywa. Zamiana dodatków czerwonych na fioletowe, czy wymiana dekoracji szklanych na plastikowe szybko odmieni charakter wnętrza. A chłodna kolorystyka i surowość nowoczesnych mebli sprawi, iż każdy nowy pomysł urządzenia salonu będzie możliwy do zrealizowania, bez konieczności wymiany całego wyposażenia.

Nowoczesna aranżacja wnętrz to nowoczesna rozwiązania pozwalające w maksymalnym stopniu wykorzystać przestrzeń oraz wydobywające z salonu jego największe atuty. Specjalny układ mebli, odpowiedni sposób połączenia różnych kolorów na ścianach, dobrze dobrane oświetlenie i dodatki sprawią, że nawet najmniejszy pokój wyda się dużym, przestronnym salonem. Awangardowy wystrój salonu poleca się wszystkim, którzy szukają niebanalnych rozwiązań i próbują oderwać się od tradycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.