drzwi zewnętrzne na wymiar

Drzwi na wymiar – ile kosztuje ich wykonanie?

Zamierzasz wybudować dom lub remontować nowe mieszkanie i okazało się, że w żadnym sklepie nie mają drzwi o wymiarach, których potrzebujesz? Jeszcze nic straconego.

Rzeczywistość sklepowa

W sklepach budowlanych zazwyczaj dostępne są tylko drzwi o tych standardowych, najczęściej spotykanych wymiarach. Wyróżnia się cztery klasyczne modele:

  • 60 (wysokość skrzydła – 203 cm, szerokość – 64 cm),
  • 70 (wysokość – 203 cm, szerokość – 74 cm),
  • 80 (wysokość – 203 cm, szerokość – 84),
  • 90 (wysokość – 203 cm, szerokość – 94 cm).

Zamówienie drzwi na wymiar krok po kroku

W większości miejsc możesz zamówić wymarzone drzwi na wymiar. Firmy zdają sobie sprawę, że niektóre mieszkania czy też domy nie wpasowują się w klasyczne wymiarowe normy (szczególnie mieszkania w kamienicach czy w domy jednorodzinne), dlatego proponują swoim klientom wycięcie konkretnego rozmiaru. Dotyczy to zarówno drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Najpierw pomiar

Po zgłoszeniu chęci zakupu drzwi na wymiar fachowiec przyjdzie do twojego domu lub poprosi cię o podanie dokładnych wymiarów. Jeżeli to ty musisz wykonać pomiar, przygotuj się do tego dobrze, aby nie popełnić żadnych błędów. W sytuacji, w której mieszkanie jest puste i zaczynasz wszystko od początku, czyli musisz kupić zarówno skrzydło drzwiowe, jak i jego okucie i ościeżnicę, czeka cię więcej pracy. Musisz dokładnie zmierzyć wysokość, szerokość światła muru i jego grubość.

Najlepiej zmierzyć odległości w kilku różnych miejscach na wypadek ewentualnych nierówności. Jeżeli natomiast zamawiasz tylko skrzydło drzwiowe, wtedy wystarczy, że zmierzysz szerokość i wysokość futryny. W drugiej sytuacji poradzisz sobie sam, pierwsza jednak może być zbyt skomplikowana i lepiej, abyś poprosił o wykonanie pomiarów specjalistę. W przypadku drzwi na wymiar nie ma sensu ryzykować, że coś, co zamówisz, nie będzie we właściwym rozmiarze.

Złożenie zamówienia i oczekiwanie na swoje wymarzone drzwi

Następnym krokiem będzie odnotowanie w biurze projektowym konieczności wycięcia drzwi pod twoje niestandardowe ściany. Dla ciebie oznacza to, że pozostał już tylko czas oczekiwania. Całą resztą zajmuje się produkcja. W przypadku zamówienia drzwi na wymiar trzeba liczyć się z całkiem długim czekaniem. Wynosi on zazwyczaj do 6 lub nawet 8 tygodni.

drzwi na wymiar do salonu

Oznacza to, że nie warto zwlekać z zamówieniem drzwi. Nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której jedynym, co nas trzyma przed wprowadzeniem się do nowego domu, jest oczekiwanie na drzwi. Opłaca się pomyśleć o konieczności zamówienia drzwi wcześniej,  aby się wyrobić się ze wszystkim na czas i  dostać idealnie dopasowane drzwi do wnętrza domu i co najważniejsze – spełniające oczekiwania właścicieli.

Jakiej ceny można się spodziewać?

Koszt wykonania drzwi na wymiar jest różny. Wiadomo, że drzwi na zamówienie będą droższe od tych dostępnych w sklepie, gotowych „od ręki”. Niektóre firmy potrafią jednak doliczyć sobie bardzo dużą sumę za specjalne zamówienie. Na szczęście robiąc dobre rozeznanie w okolicy, można znaleźć firmę, która wykona usługę za odpowiednią cenę, niewiele droższą od podstawowej ceny drzwi.

Trudno też jednoznacznie podać jakąś kwotę, nawet w przypadku tych sprawdzonych firm. Wszystko tak właściwie zależy od materiału, z jakiego wybrane drzwi zostały zrobione. W końcu rodzaje drewna są różne – im twardsza odmiana, tym cena wyższa. Innym czynnikiem, od którego zależy cena jest to, jaka jest grubość drzwi, czy mają na sobie jakieś dodatkowe uszlachetnienia (np. szkło). Cena może być też zależna od wielkości firmy i miasta, w jakim się znajduje. Często ceny usług w dużych miastach będą wyższe niż w miasteczkach.

Jeżeli chcesz zamówić dobrej jakości drzwi na wymiar we Wrocławiu, to skorzystaj z usług firmy Drzwiwroc. Doradcy z tej placówki pomogą ci w wyborze idealnych drzwi, sprawią, że wszystkie sprawy techniczne okażą się banalnie i w miły sposób przeprowadzą cię przez cały proces. Nie musisz się też martwić o montaż, ponieważ monterzy z firmy Drzwiwroc mogą pochwalić się 25-letnim doświadczeniem, co gwarantuje najlepszy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.