Dezynsekcja pluskwy

Czy pluskwy są niebezpieczne dla domowników?

Nawet w najbardziej zadbanych i posprzątanych mieszkaniach mogą pojawić się nieproszeni goście, których obecność będzie wpływać nie tylko na komfort wszystkich mieszkańców, ale również na ich zdrowie i bezpieczeństwo. Wszelkie roztocza i owady domowe mogą zalęgać się w używanych meblach, przechodzić po pionach wentylacyjnych czy rozmnażać się w miejscach trudno dostępnych. Czy pluskwy domowe faktycznie są tak niebezpieczne dla człowieka? W jaki sposób pozbyć się pluskiew domowych?

Pluskwy domowe najczęściej są wykrywane w naszych łóżkach. Wyróżniają się dosyć małą budową, dlatego też wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ich obecności aż do momentu, kiedy nie widzi na swojej skórze śladów ugryzień. Pluskwy bardzo chętnie chowają się w przerwach pomiędzy panelami, w rozszczelnieniach między płytami meblowymi czy nawet pod tapetą czy boazerią. Usunięcie pluskiew nie jest takie proste – zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie profesjonalnej dezynsekcji.

Czym do pluskwy domowe?

Pluskwy domowe pojawiają się w naszych mieszkaniach niespodziewanie i zazwyczaj długo nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności. Nawet jeśli bardzo dbamy o porządek i regularnie usuwamy kurz oraz roztocza z podłóg, ścian i innych miejsc trudnodostępnych, mogą się one pojawić. Najczęściej przenoszą się po pionach mieszkań w bloku, ale można je również przynieść ze sklepu spożywczego czy pensjonatu. Pluskwy spotyka się często w hotelach czy akademikach, gdzie wchodzą między ubrania i rzeczy osobiste. Dlatego nic dziwnego, że wiele osób zmaga się z ich obecnością.

Pluskwa to niewielki owad domowy o trzech parach odnóży. Wyróżnia się zaokrąglonym prążkowym odwłokiem. Niestety, przez swoją mikroskopijną wielkość są trudne do zauważenia. Ich mały rozmiar ułatwia im zagnieżdżenie się w miejscach trudnodostępnych, a także takich, do których rzadko zaglądamy.

Dorosła pluskwa może pozostać w stanie hibernacji przez pół roku lub nawet dłużej. Wynika to z tego, że żywi się ona co kilka dni, a bez obecności żywiciela jest sobie w stanie doskonale poradzić. Z tego też powodu tak trudno jest się ich pozbyć. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet po rozbiciu ich lęgowiska, problem może powrócić po kilku tygodniach.

Dezynfekcja pluskwy Łódź

Kiedy pluskwy pojawiają się w mieszkaniu?

Nie ma określonej pory roku, w której zwiększa się aktywność pluskiew i ich obecność w mieszkaniach. Oprócz tego, że można je przenieść podczas podróży czy zwykłej wizyty w sklepie – można jedynie zauważyć, że wychodzą najczęściej w nocy, kiedy większość żywicieli śpi.

Domownicy o pluskwach dowiadują się wtedy, kiedy na ciele zauważą czerwone plamki, które wynikają z reakcji alergicznej po ugryzieniu owada. Oprócz tego na ścianach można zauważyć ciemnoczerwona plamy. Takie plamy występują również na meblach, w tym przede wszystkim na ramach łóżka.

Gniazda pluskiew znajduje się zazwyczaj w ramie lub nogach łóżka, a także za listwami przypodłogowymi. Pluskwy mogą również pojawić się w nogach kanapy czy legowisku dla zwierząt.

Czy pluskwy są niebezpieczne dla zdrowia?

Wbrew pozorom w większości przypadków ugryzienia pluskiew nie są tak niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Ugryzienie może wywołać silną reakcję alergiczną, a niektóre z insektów przenoszą bakterie gronkowca złocistego. Niewykryte zakażenie może doprowadzić do zakażenia szpiku kostnego. Mimo wszystko po zauważeniu obecności pluskiew warto reagować szybko i zatrudnić profesjonalną ekipę, która przeprowadzi szczegółową dezynsekcję całego mieszkania.

Likwidacja pluskwy

Jak pozbyć się pluskiew domowych?

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się pluskiew z domu jest wezwanie specjalistycznej firmy, która za pomocą profesjonalnego sprzętu usunie szkodniki. Dezynsekcja pluskwy pozwoli na zlikwidowanie owadów domowych z każdego zakamarka, do którego nie jesteśmy w stanie samodzielnie podać środek je uśmiercający. Dezynsekcja przeprowadzana przez profesjonalistów daje możliwość usunięcia pluskiew oraz ich odchodów z mebli, nierzadko bez konieczności wymiany umeblowania na nowe.

Preparaty na pluskwy dostępne w sklepach budowlanych rzadko dają pożądany efekt, a pluskwy bardzo często wracają po kilku miesiącach. Dlatego wybór profesjonalnej firmy przeprowadzającej dezynsekcję pluskwy daje możliwość trwałego pozbycia się problemu.

Firma Vector specjalizuje się w profesjonalnym sprzątaniu, czyszczeniu, dezynfekcji, dezynsekcji i odkażaniu nawet w najtrudniejszych przypadkach. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług!

WWW: https://vector-uslugi.pl/
E-mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
Telefon: 725 392 578
Adres: Orzechowa 9/3, 94-205 Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.